Józsi konyhája

Pusztapörkölt

 

  • Hozzávalók:
  • 1 kg sertéscomb
  • 2 fej vöröshagyma
  • 4-5 gerezd fokhagyma
  • 15dkg füstölt szalonna
  • 1 evőkanál pirospaprika
  • 1 mk. őrölt fekete bors
  • 1 mk. őrölt kömény
  • 1 db paradicsom
  • 1 db paprika
  • 1 db hegyes erős paprika
  • 1 kg burgonya

Elkészítés: A húst és a szalonnát csíkokra, a burgonyát hasábra, a vöröshagymát és a fokhagymát finomra vágjuk. A zöldpaprikákat és a paradicsomot kockára aprítjuk.

A szalonnát kipirítjuk, megdinszteljük rajta a vöröshagymát, beletesszük a fokhagymát, paprikákat, paradicsomot és pár percig pároljuk. Rátesszük a húst, sózzuk, borsozzuk, megszórjuk a köménnyel. Ha a hús félig megpuhult, hozzáadjuk a burgonyát, megszórjuk a paprikával és felöntjük annyi vízzel, hogy éppen csak ellepje és készre főzzük.

Jó étvágyat kívánok hozzá!

Kommentek

(A komment nem tartalmazhat linket)
  1. Endre Pöttyös Szabó says: (előzmény @Jozsef Kaszas)

    A Hétvezér tokányt pedig egyenesen 3 féle húsból kell elkészíteni ! Borjú,sertés,csirke.

  2. Kedves Kaszás József! Ekkora marhaságot
    már rég hallottam, mint amit itt most előadtál!

  3. Ekkora butaságot még nem hallottam. Mi az, hogy a húsok keverésemellőz minden szakmai hozzáértést? Na meg hogy undorítónak találja. Nem hallott még pl. Csülkös pacalról, vagy körmös pacalról, esetleg velős pacalról? Ha nem szereti az ízek kombinációját, az egyéni probléma.

  4. Takács Gábor says:

    Jo kaja,nem krtizál és mindent leugat az ember hanem eszik és jo étvággyal!!

  5. Nem értek egyet Önnel József! Azt mondják, hogy ízlésekkel és pofonokkal nehéz vitázni. Ha kicsit körülnéz a neten, hát bizony fura dolgokat is fog tapasztalni, pörkölt témában. Ahogy én láttam – márpedig szakmai cikkek voltak -, a pince- és pusztapörkölt elnevezés az valós. Az alapvető különbség – egyes vélemények szerint -, hogy a pusztapörkölt az egyféle húsból készül, jellemzően marhalábszárból. A pincepörkölt pedig akár többféle húsból is készülhet. (aki csak csirkehúst eszik meg, azt a “gusztustalan, szaftos, zsíros, koleszterines” sertéshússal nehezen fogja jóllakatni)
    Van olyan vélemény is, hogy a “puszta” elnevezés némi “szocialista”-feeling megteremtése matt terjedt el. (A magyar puszta…) Ebben is lehet valami. Mára már megy is ki a köztudatból.
    A végére lássunk egy-két, többféle húsból készült jellegzetes ételt.
    Például a csülkös pacal. Próbálja ki, isteni. (Tulajdonképpen készülhet – sőt, szerintem ez a változat úgy a legfinomabb – bográcsban (pince vagy pusztapörkölt módon is.
    Vagy egy jó sűrű szaftos, kellemesen csípős pacalpörkölt, melyet hosszúkás vagy ovális alakú tányérban tálalnak, természetesen tűforrón, a tetejére pirított velőt tesznek, majd mindezt még pirított gombával bolondítják. Minkettőt a tetejáre teszik, egyiket sem keverik bele előre.
    Egyébként mind a pince, mind a pusztapörkölt gyakorlatilag gulyás!
    Persze ez nem szakmai vélemény, én csak egy hobbiszakács vagyok. 🙂

  6. Jozsef Kaszas says: (előzmény @Ferenc Hanzi)

    Húsokat összekeverni? Vajon miért kell?Undorítónak találom,és mellesleg mellöz minden szakmai hozzáértést.

  7. Ferenc Hanzi says:

    Kedves Etelka! A puszta pörköltet marhahúsból készítik. Ez pincepörkölt. Ezt csinálják csak sertéshúsból. Ha pedig kétféle húsból az pedig a vegyes pörkölt. Vannak akik sertés és csirke, vannak akik sertés és marhahúsból csinálják. De szerintem mindegy minek nevezzük, a lényeg hogy finom legyen.
    Tisztelettel. Frenki séf.

  8. Etelka Somodi says:

    Szép jó reggelt mindenkinek. Évtizedek óta így készítem,a kedves anyósomtól tanultam. Csak mi madarasi pörköltnek hívjuk anyósom után.


Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be:

| Regisztráció


Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!